Matěj Kůs Official Website, Oficiální Stránka Matěje Kůse

Bervick – Newport 2007

Publikováno Bře.18, 2009, kategorie Aktuality

 Někdy koncem léta Matěje zlákal tehdejší manažer Berwicku

Ať přijede na zkušenou, zmáknul se „Makovka“. Tak Matěj podlehl už rok starému vábení, trvajícímu od Stuhy 2006. 

 Na Ruzyni mi řekl, tak čau. Odkráčel do bezcelní zóny a já mu koukal na záda. Táhnul za sebou kufr ze kterýho čouhala řidítka a mě přešel humor.  Když jsem  z terasy sledoval, jak letadlo mizí a zmenšuje se, nebylo mi nejlíp. Měl krátce po 17-tých narozeninách a mě tam bylo jasný, že  to není odlet  za kanál , ale i z hnízda.

 Na videu je vidět, jak se tam s nim „mazlili“. Den po tomto závodě jeli proti Newcastlu a Matěj se tam učil“anglicky“. Já v tu dobu seděl u počítače a závody sledoval on – line. Tohle je okamžik,  který nemůžu odpovědným odpustit. Po hodinovém koma stráveným v sanitce v depu ho odvezli na hotel. Nechali samotnýho přespat a posadili do letadla.

 Při vstupu do letištní haly mi bylo jasné, jak na tom je.  Aniž by mi poznal prošel okolo mě, na spánku modrý otok a strup, neřítomný pohled. V tu dobu pomohli zdánlivě cizí lidi. V Plzni Dr. Mrázek(známý plochodrážní doktor) a pan Pavel Kubeš(ne prvně a také ne naposled).

V plzeňské vojenské nemocnici po 2. dnech podepsal reverz. 14 dní nato nastoupil v Abensbergu ve finále MS U21 družstev, dělal 9 bodů a získali bronz. Na zraněném koleni ortézu a  v hlavě halušky..

 

http://www.youtube.com/watch?v=sbxKZ9fuaLc&feature=related

 …………………………………………………………………………………………………….Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Základní informace